// google translator

Řešení


Od  května  2010  nabízíme  licencování, odborné nastavení  a  prodej  produktů společnosti  Eset software spol. s r.o. jako jejich partneři.

6+1 rad pro bezpečný počítač

 • Používejte legální software a záplatujte! Lidé se dopouštějí chyb, dopouštějí se jich i vývojáři aplikací. Některé chyby mohou být označeny pojmem „bezpečnostní díra“.  Jakmile je tato objevena, vznikají bezpečnostní záplaty výrobců, ale na druhé straně i škodlivé kódy, které se je snaží zneužít. Používejte proto nejaktuálnější verze klíčových aplikací – typicky těch, které ať už přímo nebo nepřímo mají něco společného s počítačovou sítí, či rovnou Internetem. Doporučujeme používat operační systém  Microsoft Windows 10 © nebo vyšší který zejména je-li pravidelně aktualizován poskytuje optimální poměr mezi výkonem a bezpečností Vašeho počítače.
   
 • Důvěřujte, ale prověřujte. Nevěřte e-mailům, které vypadají podezřele případně až moc lákavě. Neberte přitom ohled na adresu odesílatele. Dnešní viry běžně falšují adresu odesílatele a dosazují nepravého. E-mail tak může dorazit od známého a ten s ním nemá přitom nic společného. Neposílejte e-mailem citlivá data. Existují e-maily, které se tváří jako žádosti z banky o zaslání čísla kreditní karty či PIN kódu. Banky nikdy takové emaily neposílají. Nevěřte ani e-mailům se srdcervoucími příběhy a žádostmi o přeposílání. Ověřte si pravdivost a aktuálnost takového příběhu než na něj zareagujete.
   
 • Buďte obezřetní. Omezte klikání myší na vše, co se jeví zajímavé. Existuje spousta míst, kde jsou uživateli "podstrčeny" škodlivé programy i když je přesvědčován o opaku. Nedopusťte, aby důležité soubory byly uloženy pouze na jednom místě. Pravidelně zálohujte svá data na různá datová média (pevný disk, flash disk, CD, DVD, BD).Často platí, že data mají větší cenu než samotný počítač.

 • Svěřte se odborníkům. V pravidelných intervalech (doporučujeme alespoň 1x za 3 měsíce) svěřte svůj počítač/notebook na garanční prohlídku Vašemu IT specialistovi.
   
 • Používejte proaktivní ochranu. Ať se Vám zdá Váš antivirový systém jakkoliv dobrý, tradiční antivirové systémy stále spoléhají především na detekci dle vzorků z databáze známých hrozeb.
   
 • Vyhněte se použití pirátských verzí programů. Nejen, že je to neetické a nelegální. Pirátské verze mohou také obsahovat viry i jiný škodlivý software který Vás poškodí.
   
 • Rada na závěr: Nevěřte každé informaci, kterou na Internetu najdete. Používejte zdravý lidský rozum.
   

 © WEST-END 2017